VEIDAS: KAUKĖ SAUSAI IR JAUTRIAI ODAI

person Autorius: ŽALIBURTAI.LT list Paskelbta: Veidui Data: comment Komentaras: 0 favorite Paspaudimai: 355

Jeigu jūsų paklaustų kokia jūsų oda, tai net ir turintys normalią ar riebią odą šaltuoju metų laiku pasakytų, kad jų oda sausa. Viskas labai paprasta...

Jeigu jūsų paklaustų kokia jūsų oda, tai net ir turintys normalią ar riebią odą šaltuoju metų laiku pasakytų, kad jų oda sausa. Viskas labai paprasta - mūsų oda dehidratuoja dėl sauso oro šildomose patalpose. Todėl tie, kurie yra sausaodžiai, tai pajunta labai greitai, o kitų odų savininkai - šiek tiek vėliau, bet vis tiek pajunta.
Aš visada galvojau, kad mano oda yra sausa. Ir tik pradėjus domėtis ir gaminti kosmetiką sau, supratau, kad ji nėra sausa. Ji tiesiog yra dehidratuota ir labai jautri. Todėl laikui bėgant atradau labai daug įvairių priemonių kaip gelbėti savo odą.

Šiandien dalinuosi vienu iš receptų - tai veido kaukė su australišku koraliniu raudonuoju moliu.
Pirmiausiai noriu pasakyti, kad australiškas koralinis molis (šiuo atveju naudoju raudoną, bet gali būti ir kitų spalvų) tikrai nėra išgaunamas naikinant Didįjį barjerinį rifą. Jis išgaunamas kasybos būdu netoli pakrantės. Koraliniu jis vadinamas todėl, kad jame randama medžiagų panašių į koralinio rifo ir spėjama, kad anksčiau tai buvo gyvas koralas. Pats molis savyje turi labai daug mineralų ir medžiagų, kurios atgaivina. Labai vertinamas dėl didelio geležies kiekio. Jis idealus sausai, jautriai odai. Pats būdamas labai intensyviai raudonas valo ir skaistina odą, ypač tinka į kuperozę linkusiai odai, paraudusiai odai.

Dėl ryškiai raudonos spalvos yra vertinamas muilo gamintojų, nes jį nudažo gražia raudona spalva. Taip pat jį galima naudoti plaukų dažymui ar kaukėms. Aš taip pat jį naudoju gamindama ryškiai raudonus natūralius lūpų dažus ir visiškai nesijaudinu, kad mano lūpas gražina chemija.

OK, ilga pradžia, duokit receptą.
Taigi jums reikės:
1 šaukšto raudonojo koralinio molio
2 šaukštų hidrolato - pasirinkite mėgstamą, aš dažniausiai naudoju Provanso levandų
Nebūtini ingridientai, bet ženkliai pagerina kaukę:
3 lašų vitamino B5 (arba dar vadinamo D pantenoliu)
2 lašai vitamino E (būtinai natūralaus, nes kam mums tas sintetinis tokoferolis?)
2 lašai vitamino D3
2-3 lašai eterinio aliejaus - galite rinktis tą, kuris jums patinka, arba tą, kuris jums tinka. Aš kaukėms naudoju italinių šlamučių (Helychrysum italicum), nes jis puikiai ramina ir gydo. Prancūzijoje jis yra vadinamas Immortele, kas reiškia - nemirtingas.
Kaip gaminti?
Viską sumaišykite indelyje, turi gautis košelė. Tuomet ją tepate ant veido. Palaikote 10-15 minučių ir nuplaunate šiltu vandeniu. Po procedūros papurkškite veidą hidrolatu.
SVARBU! Kaukę tepti reikia pakankamai kietai, nes molio kaukės užteptos per plonu sluoksniu džiūsta ir trūkinėja. Spėkit kas vyksta su jūsų oda esančia po kauke? O taip! Ji taip pat skilinėja. Jeigu jaučiate, kad pradėjo džiūti (na, kambaryje sausa, pvz), papurkškite hidrolato ant veido su kauke, kad sudrėkintumėte. Bet netaupykite tepdamos!
DAR SVARBU! Australiškas koralinis molis yra teplus, t.y. užbyrėję milteliai gali ištepti. Rekomenduoju nevilkėti pačia gražiausia ir mylimiausia suknele :)
Galimos modifikacijos: į kaukę galima pilti ne hidrolatą, o aliejų. Aliejinės kaukės kartu ir pamaitina odą. Rinkitės nerafinuotus, šalto spaudimo ir jeigu tik yra galimybė - ekologiškus aliejus.
Jeigu pasigaminsite daugiau - sunaudokite per savaitę. Nekonservuota kaukė su hidrolatu suges greitai. Ir laikykite iki kitos procedūros šaldytuve.

Jeigu neturite ingridientų - visada galite kreiptis į mus ir mes patarsime bei padėsime įsigyti.

Su linkėjimais,
Rūta

Picture

Toje Pačioje Kategorijoje

Susijusios Žymos

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

Naujos Paskyros Sukūrimas

close Prekių Krepšelis