SAUGUMO TAISYKLĖS - AROMATERAPIJAI?

person Autorius: ŽALIBURTAI.LT list Paskelbta: Aromaterapija Data: comment Komentaras: 0 favorite Paspaudimai: 359

Aromaterapija yra nuostabus dalykas ir tikrai gali duoti puikių rezultatų.
Bet šis įrašas ne apie tai. Viskam, net...

Aromaterapija yra nuostabus dalykas ir tikrai gali duoti puikių rezultatų.
Bet šis įrašas ne apie tai. Viskam, net ir tam, kas yra natūralu ir gryna reikia tam tikrų taisyklių. Šiandien Facebook arba forumuose galima rasti tokias krūvas patarimų, kad kartais pasimeti ir jei viską bandyti - galima ne juokais prisižaisti. Na,  gerai, lietuviškai nėra labai daug, bet tikrai galima. Tačiau toli gražu ne kiekvienas žmogus yra aromaterapijos ekspertas. Vadinasi, kai kurie patarimai gali ne tik nepadėti, bet net būti pavojingi!
Save aš laikau aromaterapijos pradinuke. Na, gal ne visai pirmaklase, bet bebaigiančią prdžios mokyklą :) Domiuosi ir praktikuoju aromatrapiją nuo 2008 metų, esu išklausiusi ne vienus kursus ir mokymus, perskaitytos visos knygos šia tema lietuviškai ir ne viena knyga angliškai bei prancūziškai, turiu sertifikatą praktinės aromaterapijos ir holistinės medicinos (jei jums tai įdomu). Ir būtent todėl aš ir pastebiu kokia masė yra klaidingų patarimų internete apie eterinių aliejų vartojimą. Ir nutuokiu kokiomis pasekmėmis žmogui tai gali baigtis.

Kokiomis?
Na, tarkim citrinų eterinis aliejus. Tikriausiai girdėjote beveik reklaminį šūkį, kad įlašinkite keletą lašų eterinio aliejaus į stiklinę vandens ir išgerkite prieš valgį. Tai neva turėtų veikti kaip citrinų sultys, suteikti energijos visai dienai, kažką ten dezinfekuoti ir blah blah blah. Tačiau jei vadovausitės šiuo patarimu, jūsų patirtis su eteriniais aliejais gali baigtis burnos, ryklės, stemplės ir viso virškinamojo trakto nudegimu.
Taip, eteriniai aliejai yra natūralūs, gryni, bet jų cheminė sudėtis gali būti labai pavojinga jeigu jie nebus teisingai vartojami.
Taigi, jeigu norite jaustis saugiai vartodami eterinius aliejus, štai jums 5 pagrindinės taisyklės:

1. NIEKADA, niekada, niekada nevartokite eterinių aliejų "į vidų". Yra labai speciali metodika kaip galima tai daryti, bet didžioji dalis eterinių aliejų pardavėjų arba negirdėjo apie tai, arba girdėjo, tačiau tik girdėjo. Prieš gerdami eterinį aliejų įsitikinkite, kad kalbate su tikru specialistu. Geriau yra paklausti ir sudvejoti, nei post factum išgirsti atsiprašymą.

2. NIEKADA nepilkite gryno eterinio aliejaus ant odos. Jeigu atkreipsite dėmesį į mano receptus, aš siūlau eterinį aliejų pilti į bazinį aliejų, kremą ar losijoną. Tokiu būdu aliejus ištirpsta ir nėra tokios stiprios koncentracijos, kad pažeistų jūsų odą. Jeigu norite eteriniais aliejais mėgautis vonioje - užpilkite jų ant druskos arba įpilkite į riebų pieną. Čia jie ištirps ir pasiskirstys vandenyje. Kitu atveju eterinis aliejus, kuris yra lengvesnis už vandenį, tiesiog plauks paviršiuje ir erzins jūsų odą.
Venkite šių eterinių aliejų vonios procedūroms: bazilikų, juodųjų pipirų, cinamono, pankolių, imbiero, mairūno, raudonėlio, čiobrelio, pipirmėtės, citrinžolės ir apelsino.
Yra tik keletas aliejų, kuriuos, esant reikalui, galima naudoti tiesiai ant odos. Levandų (tikrųjų, varpinių, levandino, levandinio šalavijo), arbatmedžio (mirtenių) ir romaniškųjų ramunėlių (didramunių) - juos visus galima naudoti lašinant tiesiai ant žaizdos ar nudegimo.

3. VISADA sužinokite kaip ilgai galite saugiai naudoti konkretų eterinį aliejų. Dažniausiai tai yra taikoma prieskoniniams eteriniams aliejams, kaip juodieji pipirai, bazilikas, cinamonas, pankolis, imbieras, mairūnas, raudonėlis ir čiobrelis. Jeigu naudojatės aromaterapiniu mišiniu ar receptu, kurį sudarė jums aromaterapeutas, dažniausiai bus pažymėta kokiu intensyvumu ir kaip ilgai galima vartoti. Tačiau visada galite paklausti :)

4. NIEKADA nenaudokite fototoksiškų eterinių aliejų ant odos prieš eidami į saulę. Tai, kad jūsų turimas aliejus yra grynas, natūralus ir ekologiškas, dar nereiškia, kad jis nereaguoja į aplinką. Pavyzdžiui, kai kurie aliejai kaip citrinų, laimo, greipfruto, kmynų ir bergamotės jūsų odą paverčia labiau jautrią saulės spinduliams. Taigi jei jūs važiuojate atostogauti ten, kur yra daug saulės (ar net lendate pasišildyti į soliariumą), nenaudokite šių aliejų.

5. VISADA būkite labai atsargūs kai norite eterinius aliejus naudoti vaikams ir nėščioms moterims. Maitinančios mamos neturėtų naudoti šių eterinių aliejų - beržo, morkų sėklų, cinamono žievės, pankolio, juozažolių (isopų), miros, raudonėlio ir šalavijo.
Pirmus dvejus savo vaiko gyvenimo metus saugiausia yra visus eterinius aliejus prieš naudojant ant odos paskiesti baziniame aliejuje. Jūsų vaiko oda yra gerokai jautresnė nei jūsų. Todėl čia reikia būti labai atsargia!

Pabaigai
Aš gal ir per daug kategoriška. Bet visada yra geriau iš pradžių pabijoti, nei paskui gailėtis. Jeigu naudojamasi teisingai - aromaterapija yra nuostab
tiek jums, tiek jūsų aplinkai. Naudokitės šiais patarimais ir kelkite klausimus.
Bėgant laikui atsiras įpročiai, praktikos, savi receptai kurie džiugins jus, jūsų šeimą be papildomos rizikos susižaloti :)

Rūta

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas