RECYCLE: ŽVAKĖ IŠ APELSINO

person Autorius: ŽALIBURTAI.LT list Paskelbta: Namams Data: comment Komentaras: 0 favorite Paspaudimai: 1217

Kas mane pažįsta, žino, kad aš labai mėgstu antrinį daiktų panaudojimą. Tiesiog kaip manija mane apsėdusi. Ir net ne visada prisiruošiu apie tai parašyti. . .

Kas mane pažįsta, žino, kad aš labai mėgstu antrinį daiktų panaudojimą. Tiesiog kaip manija mane apsėdusi. Ir net ne visada prisiruošiu apie tai parašyti. Bet kažkada mane užkalbino kita Rūta, kuri turi tokią nuostabią pavardę ir dar prie viso to, labai mėgsta recyclinti (atsiprašau visų už šį nelietuvišką žodį, bet niekaip lietuviškai mes nesugebam įvardinti kaip čia būtų). Ji turi tokį labai įdomų blogą, kuriame rašo apie daiktų perdirbimą ir panaudojimą. Apsilankyti galite čia. Tai vat ji mane pakalbino ir kažkaip sugebėjo gauti mano pažadą, kad aš kokį nors daiktą parodysiu kaip recyclinu. Na, žodis duotas - reikia tesėti. Taigi šį kartą papasakosiu kaip pasigaminti žvakes :)

Picture

Ką panaudosime?
  • suvalgyto apelsino žievelę,
  • senos žvakės likučius (na, kai nubėga arba lieka nesudegę kraštai),
  • sudegusių arbatinių žvakių knato laikiklius
  • virvelę

Gaminti iš tiesų  labai paprasta. Aš procesą įamžinau, kad tikrai viskas pavyktų.
  1. Užkaiskite puodą su vandeniu ir jame, kitame indelyje išlydykite vašką (tinka vaškas, parafinas, žodžiu - viskas, ką turite).
  2. Kol vaškas lydosi, pasiruošime knatą. Virvelę įmerkite į pradėjusi lydytis vašką ir ištieskite ant stalo, kad atvėstų ir sustingtų.
  3. Jeigu dar nesuvalgėte apelsino - tuomet suvalgykite. Žievelę lupkite taip, kad liktų 2 puodeliai.
  4. Atkirpkite knatą šiek tiek ilgesnį, nei kad apelsino puselė ir įstatykite knatą į laikiklį. Perkiškite per apačią, kad laikiklis liktų išorėje (tiesa sakant, skylutė ten jau būna, kai iškrenta ta dalis, už kurios apelsinas laikėsi įsikibęs į medį :)
  5. Pripilkite vaško ir palikite sustingti,
Galimos modifikacijos: jeigu naudosite sojų vašką, tuomet galite papildomai pakvepinti apelsinų, mandarinų ar tandžerinų eteriniais aliejais. Naudojant parafiną ar bičių vašką, eterinių aliejų naudoti nerekomenduojame, nes temperatūra būna aukštesnė ir eteriniai aliejai susvyla.

Viskas - uždekite savo žvakutes (nes iš vieno apelsino išeina 2) ir mėgaukitės :)
Su linkėjimais,
Rūta

Toje Pačioje Kategorijoje

Susijusios Žymos

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas