BRAZILIŠKŲ RIEŠUTŲ ALIEJUS

person Autorius: ŽALIBURTAI.LT list Paskelbta: Baziniai Aliejai Data: comment Komentaras: 0 favorite Paspaudimai: 691

Brazilinė bertoletija dar vadinama kastanija tai vienintelė bertoletijų (Bertholletia) genties rūšis, kuri paplitusi Pietų Amerikoje. Ne specialiai auginamas, o ...

Brazilinė bertoletija dar vadinama kastanija tai vienintelė bertoletijų (Bertholletia) genties rūšis, kuri paplitusi Pietų Amerikoje. Ne specialiai auginamas, o laukinėje gamtoje užaugęs medis yra nepakartojamas, jis užauga iki 30 - 45 m. aukščio, kurio kamieno skersmuo 1 - 2 m. Išgyvena daugiau nei 500 metų. Šio medžio vaisiai vadinamieji riešutai bertoletijos – 4 - 5 cm ilgio sėklos, susitelkusios iki 2 kg sveriančioje dėžutėje. Iš šių vaisių yra spaudžiamas šalto spaudimo būdu nerafinuotas aliejus. Tokiame aliejuje išlaikomos visos vertingos, drėkinamosios ir gydomosios savybės, jis yra praktiškai bespalvis. Be to jis yra naudojamas ne tik maistui, bet ir kosmetikos gamybai. Rekomenduojama laikyti tamsioje vėsoje vietoje, atidarus suvartoti per 3-6 mėnesius.
Brazilinių riešutų aliejus garsėja savo unikalia sudėtimi. Jame gausu nepakeičiamųjų riebiųjų rūgščių, amino rūgščių, cinko, seleno, mangano, kalio, kalcio, vitaminų B,C, tokoferolių, tame tarpe vitamino E. Vitaminas E ir Selenas – labai veiksmingi antioksidantai, lengvai absorbuojami per odą, mažina audinių ir ląstelių pažeidimus, regeneruoja ir apsaugo odą nuo senėjimo bei raukšlių susidarymo. Taip pat turi priešuždegiminių savybių bei neutralizuoja laisvuosius radikalus. Dėl sudėtyje esančių fitosterolių gydo žaizdas, uždegimus ir opas, skatina odos gijimo procesą.
Šis aliejus prasiskverbia per odą ir dėl kombinuoto oleino rūgšties (nepakeičiama riebalų rūgštis) ir skvaleno (natūrali odos minkštinamoji medžiaga) poveikio sudaro apsauginį sluoksnį, kuris apsaugo odą nuo dehidratacijos. Oda tampa elastinga, švelni ir minkšta.
Braziliškų riešutų aliejus pasižymi šiomis savybėmis:

  • Apsauginėmis
  • Drėkinančiomis
  • Maitinančiomis
  • Minkštinančiomis

Ne tik puikia drėkina ir maitina odą bei plaukus, o taip pat lengvai prasiskverbęs per odą dėl kombinuoto oleino rūgšties ir skvaleno poveikio sudaro apsauginį sluoksnį, kuris apsaugo odą nuo dehidratacijos. Tinka kaip plaukų kaukė sausiems pavargusiems plaukams atgaivinti.  Aliejus taip pat gydo žaizdas bei uždegimus. Be to jis taip pat puikiai tinkamas ir masažams.

Ieva

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas