AROMATERAPIJA VAIKAMS IR KŪDIKIAMS

person Autorius: ŽALIBURTAI.LT list Paskelbta: Aromaterapija Data: comment Komentaras: 0 favorite Paspaudimai: 452

Viena iš temų, kuri yra labai aktuali. Nes niekas kitas labiau nenori savo vaikui duoti to, kas geriausia, kaip mama. Todėl labai dažnai moterys apie ...

Viena iš temų, kuri yra labai aktuali. Nes niekas kitas labiau nenori savo vaikui duoti to, kas geriausia, kaip mama. Todėl labai dažnai moterys apie aromaterapiją išgirsta gimus vaikeliui. Aromaterapijos taikymas vaikams ir kūdikiams yra populiarus dar ir todėl, kad aromaterapija yra neinvazinė, nereikalauja jūsų vaikams duoti cheminių vaistų, kurie turi šalutinį poveikį ir kas geriausia - jūsų vaikas bus paskendęs maloniuose kvapuose. Kas gali būti geriau?Kaip mama, auginantį nuostabų sūnų, aš galiu pasakyti, kad aromaterapija veikia. Vieninteliu atveju, kada galite būti priversta vartoti vaistus - tai tuomet, kai susiduriate su aršiu virusu. Visais kitais atvejais - aromaterapija yra švelni pagalba, kuri padeda išspręsti visas problemas. Aš dėkinga likimui, kad mūsų pediatrė tai supranta. Vaikui susirgus aš jai paskambinu, pasikalbam cheminiais terminais ir atsisveikinam. Ji žino, mano vaikas pasveiks, o aš žinau, kad neduosiu cheminių vaistų ir išspręsiu visas problemas gerokai paprasčiau. Mano, mano draugių patirtis naudojant aromaterapiją vaikams yra tik teigiama. Todėl abejojančius, norėčiau padrąsinti - visada galima stengtis problemą išspręsti švelniai. Viena iš pagrindinių jaunų mamų (aš turiu mintyje ne mamos, bet vaiko amžių) pokalbių temų yra - kaip greitai tavo vaikas pradėjo miegoti visą naktį ir galėjai pati pailsėti. Aišku, kiekvienu skirtingu atveju tai yra kitaip, nes tai priklauso nuo daug ko - nuo nėštumo, gimdymo, vaiko sveikatos būklės, o labiausiai - nuo motinos vidinės būsenos. Ypač jeigu mama žindo kūdikį - jos nuovargis, stresas ir įtampa persiduoda jam. Todėl reiktų galvoti ne tik apie tai, kaip nuraminti vaiką, bet ir apie tai, kaip nusiraminti pačiai. Bet įrašas yra apie aromaterapiją vaikams :) Pats paprasčiausias ir labiausiai paplitęs būdas ramiam ir giliam miegui yra plačiai žinoma tikroji levanda (lavandula angustifolia). Užlašinkite jo ant mažos medvilninės pagalvėlės ir padėkite netoli kūdikio lovelės. Galima maišyti levandų eterinį aliejų su mandarinų eteriniu aliejumi, kuris puikiai tinka vaikams - nuramina net ir hiperaktyvius vaikus.
Keletas apibendrintų taisyklių kaip naudoti aromaterapiją vaikams:

 • Nerekomenduotina naudoti aromaterapiją vaikams mažesniems nei 3 mėnesių amžiaus nepasitarus su specialistu. Labai maži kūdikėliai taikosi prie išorinio pasaulio, todėl jiems tai gali būti per aktyvu. Tačiau esant reikalui, tai galima daryti.
 • Esant problemai, visada yra protinga pasitarti su pediatru ar gydytoju prieš naudojant aromaterapija. Ne tiek dėl aromaterapijos poveikio, kiek jūs pati galite ne pilnai suprasti vaiko būklę.
 • Būkite tikra kad naudojate grynus terapinius eterinius aliejus. Mažam kūdikiui negryni, skiesti, sintetinti ar techniniai eteriniai aliejai gali pakenkti labiau nei padėti. Kaip pirkti eterinius aliejus aš rašiau čia ir čia. Jeigu ant etiketės pažymėta, kad nenaudoti į vidų ar ant odos - tikėtina, kad tai chemiškai distiliuotas eterinis aliejus. Nenaudokite tokių!
 • Kūdikiams iki 2 metų amžiaus rekomenduojama eterinių aliejų koncentracija yra 1%. Tai reiškia 5 lašai eterinio aliejaus ištirpinti 30ml (2 valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus. 
 • Vaikams virš dvejų metų rekomenduojama koncentracija yra 2% - 10 lašų eterinio aliejaus į 30ml bazinio aliejaus. Yra receptų, kaip antai mišinys temperatūrai mažinti, kur koncentracija yra didesnė. Tačiau tai naudojama tik tuomet kai jau yra būtina.
 • Pradedant savo vaiko pažintį su eteriniais aliejais geriausia yra pradėti nuo tikrosios levandos (rekomenduočiau bulgarišką, nes ji auga drėgnesnėje aplinkoje ir yra švelnesnė) ir ramunėlės (germaniškos arba romaniškos).
 • Neduokite vaikams eterinių aliejų į vidų.
 • Eukaliptų eterinis aliejus - rinkoje populiariausias ir dažniausiai parduodamas yra rutulinis eukaliptas (Eucalyptus globulus), kartais net nesigilinant pažymėti koks tai eukaliptas, tačiau jo molekulės yra per stambios vaikams. Iki 2 metų amžiaus apskritai nerekomenduojama naudoti eukaliptų eterinį aliejų, tačiau jeigu iškilo būtinybė - naudokite rutulinį eukaliptą (Eucalyptus radiata) arba citrinkvapį eukalipta (Eucalyptus citriodora).
 • Kai masažuojate savo vaiką, nemasažuokite veiduko, ypač aplink akis ir burną. Netepkite jo rankyčių, nes jis gali jas paragauti arba pasitrinti akytes.


Sąrašas eterinių aliejų, kuriuos drąsiai galima naudoti vaikams:

 • Levanda - tinka visos levandos rūšys: tikroji levanda, varpinė levanda, levandinas;
 • Ramunėlė - tinka germaniška/vaistinė ramunė (Matricaria recutita) ir romaniška/didramunė (Anthemis nobilis);
 • Kvapioji pelargonija (Pelargonium graveolens);
 • Mandarinai (Citrus reticulata);
 • Karčiavaisio apelsinmedžio žiedų - Neroli (Citrus aurantium var. amara);
 • Saldus apelsinas (Citrus sinensis);
 • Rožė (Rosa damascena);
 • Mirtenė (arbatmedis) labai ribotai, rinkitės švelniausius eterinius aliejus iš šios grupės (rozalinų - viržinių mirtenių (Melaleuca ericifolia) arba kajeputų - smulkiųjų mirtenių (Melaleuca cajeputi);
 • Krapų (Anethum graveolens).


Receptų skiltyje, prie skirtuko "kūdikiams ir vaikams" rasite receptų, kuriuos galite pasigaminti savo mažyliams. Kadangi jų turiu labai daug, tai sudėsiu dalimis.
Pirmoji dalis čia.

Linkiu smagių ir kvapnių potyrių kartu su vaikais!
Rūta

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis

Naujos Paskyros Sukūrimas

close Prekių Krepšelis