Aromaterapija - gydymas augaliniais aliejais

person Autorius: Rūta Malkutė list Paskelbta: Aromaterapija Data: comment Komentaras: 0 favorite Paspaudimai: 304

Aromaterapija – tai gydymas naudojant natūralius augalinės kilmės gamtos aromatus.

Aromaterapija – tai fizinių bei dvasinių problemų gydymo menas ir mokslas, naudojant natūralius augalinės kilmės gamtos aromatus. Eteriniai aliejai – pagrindinės aromaterapinės medžiagos – yra kvapūs, sudėtingos sandaros lakiųjų medžiagų junginiai, gaminami iš aromatingų augalų įvairiais būdais. Aromaterapija yra natūrali, nesikišanti (neinvazinė) gydymo ir profilaktikos sistema, veikianti visą žmogų, o ne tik atskirą simptomą ar ligą, padedanti atkurti natūralią organizmo pusiausvyrą, reguliuoti, gydyti ir palaikyti sveikatą naudojant eterinius bei augalinius aliejus. Šiuolaikinė aromaterapija remiasi naujausiais mokslo pasiekimais, chemijos, fizikos, botanikos, žemdirbystės, ekologijos, medicinos, psichologijos ir filosofijos žiniomis.

Nors žodis „aromaterapija“ pirmą kartą buvo paminėtas 20 šimtmetyje siekiant apibūdinti eterinių aliejų naudojimą gydant, tačiau iš tikrųjų šis menas ir mokslas yra senas kaip pasaulis. Aromaterapijos šaknys glūdi pačiose seniausiose kada nors egzistavusiose gydymo praktikose, nes tie augalai, iš kurių dabar yra gaminami eteriniai aliejai, buvo naudojami ir anksčiau, dar iki to laiko, kai buvo sukurti būdai aliejui išgauti.

Aromaterapijos pasaulis yra įvairus ir sudėtingas kaip ir patys jį sudarantys kvapai, nors šiuolaikinėje aromaterapijoje išskiriamos šios pagrindinės kryptys:

1.       Tradicinė, holistinė (visuminė) aromaterapija. Šios aromaterapijos srities pagrindinis darbo metodas yra masažas. Veikliosios aromaterapinės medžiagos – eteriniai aliejai – patenka į organizmą dviem būdais:

-          Per odą, masažo metu, atskiedus augaliniu aliejumi

-          Per kvėpavimo takus, uodžiant lakiuosius eterinius aliejus

2.       Aromaterapinis konsultavimas. Tai bendras aplinkos modeliavimas naudojant aromatus bei profesionali konsultacija renkantis asmeninius kvapus. Pagrindinis metodas – lakiųjų eterinių aliejų naudojimas per uoslę – aromatinės lempos, difuzeriai, kvapų puokštės, kvapiosios žvakės, smilkalai ir pan.

3.       Medicininė aromaterapija. Šia veikla užsiima profesionalūs medikai, kurie šalia tradicinės medicinos savo pacientams skiria gerti eterinius aliejus dėl šių antiseptinio, antibakterinio ir antibiotinio poveikio. Tam, kad būtų galima tiksliai parinkti tinkamiausius eterinius aliejus konkrečiam pacientui atliekami tyrimai, kurie parodo, kurie eteriniai aliejai greičiausiai įveiks esamą infekciją ar virusą.

4.       Estetinė aromaterapija. Tai aliejinių mišinių naudojimas masažui ir kosmetinėms procedūroms, aromaterapinių preparatų gaminimas pagal individualius klientų poreikius. Ši aromaterapijos sritis yra glaudžiai susijusi su kosmetologija.

Tačiau nežiūrint visų šiuolaikinio pasaulio įmantrybių, kvapusis aromaterapijos rūmas kaip buvo, taip ir liko stovėti laikomas trijų nepakeičiamų dramblių: aromaterapeuto, kliento ir eterinių aliejų. Ir jų tarpusavio sąveikos.

Eterinius aliejus galima labai įvairiai vertinti, nes kiekvienas iš jų turi įvairiausių savybių, priešingai nei sintetiniai vaistai, kurie dažniausiai yra skirti vienam simptomui gydyti. Eteriniai aliejai dažniausiai atkuria organizmo pusiausvyrą – pašalina neigiamus simptomus, sukeliančius ligą bei užtikrina gerą savijautą. Karščiavimas, aukštas ar žemas kraujospūdis, hormonų perteklius ar trūkumas – tai tik keletas pavyzdžių kurie rodo organizmo pusiausvyros išbalansavimą.

Eterinių aliejų svarbi savybė yra ta, kad juos galima naudoti įvairiais būdais. Vienas svarbiausių yra eterinių aliejų naudojimo būdų yra masažo metu.

Antras pagal svarbą eterinių aliejų naudojimo būdas yra kvapiosios vonios. Vanduo jau pats savaime turi daug terapinių savybių, tačiau kai tai suderinta dar ir su eteriniais aliejais – poveikis dar geresnis. Vonios pats geriausias ir paprasčiausias aliejų naudojimo būdas, kai po terapeuto atlikto masažo dar reikia pratęsti aromaterapinį gydymą.

Karštais arba šaltais aliejų kompresais galima gydyti įvairias ligas; kremas, losjonas ir kvapusis vanduo, sumaišytas su eteriniais aliejais, padarys odą sveikesnę – nesvarbu, ar gydysite egzemą, aknę ar tiesiog norėsite gražesnės ir sveikesnės veido odos.

Eteriniai aliejai puikiai sugeriami per odą, kitą jų dalį įkvepiame masažo metu, maudydamiesi, dėdami kompresus ar tepdami odą. Pats aromatas švelniai veikia kūną. Kai aliejų įkvepiame, kūną jis veikia tiesiogiai, nes per plaučius įsiskverbia į kraują.

Tačiau nepradėkite tuojau pat lengvabūdiškai gydytis eteriniais aliejais. Reikia žinoti ir mokėti, kaip tinkamai juos naudoti, kad išliktumėte saugūs. Kai kurie aliejai yra pavojingi, ir netinkamai juos naudodami galite netgi apnuodyti savo kūną. Jei reikalinga konsultacija, susisiekite su manimi: ruta@zaliburtai.eu, o visi eteriniai aliejai, kuriuos galite įsigyti rasite čia.

 

Su kvapniausiais linkėjimais, Rūta.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis
close Prekių Krepšelis

Naujos Paskyros Sukūrimas